• Compass 0-10kg

Compass 0-10kg

Compass 0-10kg

Производител:Caretero
Код на продуктот:TERO-309
Достапност:1000
 • 3.200,00 ден.

  2.850,00 ден.

Достапни опции


0 мислења Напиши мислење


Compass е бебешко седиште за во автомобил кое е функционира и како транспортер или во комбинација со количка што го прави одличен 3-во-1 систем за патување. Овозможува безбедно и удобно патување дури и за новороденчиња. Седиштето е опремено со стреа која се склопува и удобни перничиња. 

 • инсталација наназад во автомобилот, за бебиња и деца со тежина од 0 до 10 kg 
 • идеална комбинација за количка благодарение на интегрираните адаптери
 • меки перничиња што овозможуваат максимална удобност на бебињата
 • широка, прилагодлива стреа која штити од ветер, дожд и сонце
 • ергономска, прилагодлива рачка за лесно транспортирање 
 • ремени со 3 фиксни точки, со прилагодлива должина и меки падови 
 • тапацир изработен од висококвалитетни материјали кој може да се извади за перење
 • атрактивен дизајн
 • брза и лесна монтажа
 • солидна, цврста и стабилна основна структура изработена од квалитетни материјали која гарантира долготрајност и издржливост
 • ECE R44/04 сертификат за безбедност и квалитет

 

Возраст/ тежина

0-10 kg

Надворешни
димензии

55x42x60 cm

Внатрешни
димензии

30×23 cm (seat)

Поставеност -
кон напред/
кон назад

кон назад

Ремени

со 3 точки

Внатрешно
перниче

има

Бои

сина, виолетова

Тежина

3,2 kg

Сертификат

ECE R44/04