•  Turtle Wax Scratch remover Паста за отстранување гребнатини

Turtle Wax Scratch remover Паста за отстранување гребнатини

Turtle Wax Scratch remover Паста за отстранување гребнатини

Производител:Turtle Wax
Код на продуктот:FG52818
Достапност:19
  • 400,00 ден.


0 мислења Напиши мислење


Специјална формула за пополнување на гребнатини со многу фини абразивни креми која не предизвикува микро-гребење. Безбедна и лесна за употреба на сите видови на боја.

Начин на употреба:
Нанесете на мека крпа. Со среден притисок и со движење напред-назад поминувајќи преку гребнатината. Оставете да се исуши додека не обледе, а потоа пребришете со чиста крпа.


Препораки:

Оваа паста е наменета за користење на лесни гребнатини.

Оваа паста не отстранува длабоки гребнатини и оштети од камења

За отстранување на длабоки дамки користете боја а потоа нанестете од оваа паста за да ја израмните апликацијата и соедините бојата.


Пакување - 100 gr