•  Turtle Wax Renew polish Полир за реставрација на боја и сјај

Turtle Wax Renew polish Полир за реставрација на боја и сјај

Turtle Wax Renew polish Полир за реставрација на боја и сјај

Производител:Turtle Wax
Код на продуктот:FG51796
Достапност:986
  • 550,00 ден.


0 мислења Напиши мислење


Решение за реставрација на бојата и нејзиниот сјај, во еден чекор. Лесно отстранува гребаници, гребаници од триење, холограми. Совршен за реставрирање на бојата на постари возила и избледена боја. Со микроабразивен состав, отстранува несовршености оставајќи висок сјај.

Начин на употреба:

1. Нанесете на ладна, чиста и сува површина.

2. Протресете го производот. Со влажна крпа нанесете рамномерно со умерен притисок  на површината за третирање.

3. Кога ќе се замагли површината, се поминува со сува и мека крпа.

Пакување: 500ml