• Farad Crub N18 black 430L

Farad Crub N18 black 430L

Farad Crub N18 black 430L

Производител:Farad
Код на продуктот:FA/18 black
Достапност:1000
  • 14.500,00 ден.


0 мислења Напиши мислење

 


Со модерен и аеродинамичен дизајн, направен од материјал отпорен на кршење, лупење, UV зрачење и анти-шок систем, Farad Crub е безбедна и елегантна опција за вашите потреби.

Со централно заклучување на три точки и патентиран безбедносен клуч. Двострано отварање за лесно товарење и растоварање на багажот и товарот.

 

 

Капацитет: 430L

Надворешни димензии: Д - 180 cm; Ш - 78 cm; В - 40 cm

Внатрешни димензии:  172х73 cm
Тежина на куферот: 14 kg
Максимален товар: 75 kg за седан возила 90kg за караван
Материјал: ABS
Боја на капакот: Црна мат

Боја на долниот дел: Мат црна
Заклучување: Централно на три точки
Отварање: Двострано

Капацитет за скии: 6-7 пара
Монтажа на кровни носачи: Со U-стегачи или систем за брзозатегачко фиксирање
Сертификати за квалитет: City Crash Test, TUV/GS
Аеродинамика: Направени тунелски тестови

Произведено во: Farad Италија


ОВОЈ ПРОИЗВОД НЕ ПОДЛЕГНУВА НА БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ПОРАДИ ГАБАРИТНИТЕ ДИМЕНЗИИ