• Сет за нега на возила - розев

Сет за нега на возила - розев

Сет за нега на возила - розев

Производител:Kent
Код на продуктот:KP444
Достапност:999
 • 600,00 ден.

  300,00 ден.


0 мислења Напиши мислење


Сетот содржи:

 1. 2 во 1 микрофибер пад за миење


  Мрежеста страна - отстранува тврдоглави дамки од бубачки и нечистотија од стаклата на автомобилот, фаровите и браниците.

  „Нудли“ - лесно подигнуваат нечистотија и прашина додека ја штитат бојата, хромираните елементи и останатите површини.

  80% Полиестер; 20% Полиамид

  Упатство за употреба: 

  • Исплакнете го возилото со вода за да се отстрани површинската нечистотија
  • Исплакнете го падот пред употреба
  • Потопете го падот во растворениот шампон
  • Мијте го возилото со кружни движења
  • Повременто плакнете го падот со чиста вода за да отстраните заробени честички (со цел да се избегне можно гребење на површината)

  Упатство за нега: Исплакнете го остатокот од шампон. Оставете го падот  да се суши на сенка. Складирајте го сув.

 2. Четка за чистење алуминиумски бандажи

  Уникатна, четка за чистење со меки и цврсти влакна.
  Препорачана нега: По употреба, темелно измијте ја четката во вода со детергент, истресете го вишокот вода и оставете ја да се исуши. 

 3. Микрофибер пад за одмаглување стакло

  Микрофибер пад идеален за одмаглување прозорци и огледала.

  Препорачана нега: По употреба, исперете го падот рачно или машински. Не користете омекнувач. Исплакнете го темелно и оставете да се исуши. Складирајте го сув до следната употреба.

 4. Микрофибер крпа

  • Микрофибер влакната привлекуваат и подигаат нечистотија истовремено штитејќи ги површините
  • Мека, нежна и не остава траги при бришење
  • Се пере
  • Идеална за автомобил, дом, возило

  Секое микрофибер влакно има милиони мали куки кои едноставно привлекуваат и собираат влага, нечистотија, прав и кал без да ги оштетат површините. 

  Препорачана употреба: Употребувајте ја крпата сува: микрофибер крпата користи статички електрицитет за да чисти и полираат стакло, пластика и сл. без употреба на хемикалии. Употребувајте ја крпата влажна: за да исчистите тврдоглави дамки, повторно без употреба на хемикалии. 

  Препорачана нега: Кога е валкана, измијте ја рачно или машински во топла вода и користете само една третина од вообичаено употребуваната количина на детергент. Не користете омекнувач. Не користете белило. Сушете природно или во машина за сушење на средна топлина.