• Turtle Wax Hybrid Solutions Керамички спреј

Turtle Wax Hybrid Solutions Керамички спреј

Turtle Wax Hybrid Solutions Керамички спреј

Производител:Turtle Wax
Код на продуктот:FG53342
Достапност:94
  • 1.200,00 ден.

    990,00 ден.


0 мислења Напиши мислење

  

-Лесно користење дури и на директна изложеност на сонце - неверојатни резултати на боја, метал, пластика и стакло за само неколку минути.

Се нансува на чист, сув автомобил за неверојатен сјај и заштита.

    -Го одржува вашето возило почисто, подолго: Специјалните хидрофобни и SiO2 полимерите придонесуваат за неверојатна одбивност на вода, нејзино лизгање по површината и заштита од хемикалии дури и до 12 месеци! Ги намалува флеките од вода и наталожените наслаги правејќи го перењето и сушењето уште полесно.

    -Лесно се користи: Испрскајте на чист и сув автомобил. Распростанете насекаде и избришете со микрофибер крпа. Помалку е повеќе со оваа високо активна формула! Доволни се само едно или две прскања по панел како би се постигнал крајниот ефект. Може да се користи на директна изложеност на сончева светлина. За најдобри резултати отстранете ги сите нечистотии од бојата користејќи глинен сапун или средство за полирање пред нанесување на керамичкиот спреј од Turtle Wax Hybrid Solutions.

    -Сјај: Дава брилијантен сјај налик на огледало и ја зголемува длабочината на бојата и сјајот. Може да се користи на сите екстериерни површини вклучувајќи стакло, предни светла, пластични лајсни и фелни. Не е препорачливо да се користи на меки кровови кај кабриолет автомобилите.

    -Препознатлив мирис: Hybrid Solutions колекцијата содржи слатки и овошни мириси кои се неверојатно пријатни за сетилата.


500ml