• Dr. Marcus Промотивен Сет

Dr. Marcus Промотивен Сет

Dr. Marcus Промотивен Сет

Производител:Dr. Marcus
Код на продуктот:DR225/DR234/DR329
Достапност:998
  • 390,00 ден.

Достапни опции


0 мислења Напиши мислење


Сетот се состои од:

  • Освежувач Ecolo

Ecolo е освежувач во форма на стаклено шише со дрвена тапа кој може да виси на ретровизор или кука во ентериерот на возилото. Минималистичкиот дизајн го прави совршен додаток во ентериерот. Употреба; Пред употреба, се отстранува дрвената тапа и пластичното заштитно капаче. Се превртува шишето наопаку и се чека додека тапата не се намокри со парфем. На тој начин освежувачот испушта мирис.


  • Марамици за пластични површини

Марамици за одржување на пластични површини на ентериерот во возилата, чистат, одмастуваат и даваат фабрички изглед.

Тројното својство го успорува процесот на стареење на пластиката, ја заштитува од штетното УВ зрачење и го спречува наталожувањето на прашина оставајќи пријатен мирис.

30 парчиња во пакување


  • Спреј за одмрзнување

Благодарение на напредната технологија Dr. Marcus - Ice Breaker исклучително ефикасно ги отстранува мразот и снежната покривка од стаклени повржини и брави. Ефикасно делува и во екстремни услови до -35*С и нема да ја оштети гумената површина на бришачите. Производот е во полнење од 750ml кое ќе ве служи долго време.


Начин на употреба:

1. Пред употреба протресете го шишето.

2. Рамномерно испрскајте на површината зафатена  со  мраз, слана или замрзнат снег на далечина од 20см.

3.Почекајте 30 секунди.

4.Повторно испрскајте доколку резултатот не e  задоволителен.

5.Поголемите парчиња мраз отстранете ги механички.