• Turtle Wax Hybrid Solutions Керамички полир и восок

Turtle Wax Hybrid Solutions Керамички полир и восок

Turtle Wax Hybrid Solutions Керамички полир и восок

Производител:Turtle Wax
Код на продуктот:00000
Достапност:999
  • 1.200,00 ден.


0 мислења Напиши мислење

  


    -Се во една формула: Корекција на боја, восочен слој и заштита за вашето возило со еден лесен чекор. Отстранува дамки, гребнатинки и оксидација со специјални агенси за полирање.

    -Керамички зајакнат: Супер хидрофобните и SiO2 полимери допринесуваат за екстремна одбивност на вода и хемиски отпорна заштита која трае со месеци.

    -Синтетички восочни полимери: Водено-активираната формула ја зголемува длабочината на бојата, добивајќи боја и сјај налик на огледало.

    -Помалку е повеќе: Со оваа високо активна формула, потребно е малку за голем и долготраен ефект. Една тенка наслага е се што е потребно.

    -Аплицирање: Рачно или со машина, овој продукт многу лесно се нанесува. Работете на мали секции препорачано (60cm x 60cm), одстранувајќи го вишокот со сува микрофиберна крпа. За активација на висок сјај, поминете ја површината прво со влажна микрофибер крпа и потоа со сува.

    -Препознатлив мирис: Hybrid Solutions колекцијата содржи слатки и овошни мириси кои се неверојатно пријатни за сетилата

Пакување: 500ml