Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/eurocommk/public_html/system/library/cache/file.php on line 32Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/eurocommk/public_html/index.php:98) in /home/eurocommk/public_html/catalog/controller/module/popup.php on line 31Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/eurocommk/public_html/system/library/cache/file.php on line 32Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/eurocommk/public_html/system/library/cache/file.php on line 32Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/eurocommk/public_html/system/library/cache/file.php on line 32 Menabo Yelo за 6 пара скии
  •  Menabo Yelo за 6 пара скии

Menabo Yelo за 6 пара скии

Menabo Yelo за 6 пара скии

Производител:Menabo
Код на продуктот:M1116
Достапност:1000
  • 6.800,00 ден.


0 мислења Напиши мислење


Држач за скии кој се монтира на кровни носачи.
Соодветен за 6 пара скии (Slalom, Carving, Nordic) или 4 сноуборд даски. 
Максимална носивост: 42 kg
Со систем за заклучување. 
Димензии: Д - 82 cm; Ш - 6 cm; В - 13 cm

Тежина: 4.3 kg
Максимална брзина на возење со монтиран држач: 130 km/h 
Минимално растојание помеѓу шипките на кои се монтира држачот: 70 cm
Максимално растојание помеѓу шипките на кои се монтира држачот: 90 cm
Материјал: Алуминиум
Сертификати за квалитет: TUV/GS, City Crash Test

Произведено во: Menabo Италија

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php71) in Unknown on line 0